Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Praca a studia

Chcielibyście studiować judaistykę, ale pracujecie? Absorbuje Was rodzina? Przygotowujecie pracę dyplomową i nie wiecie, czy zdołacie pogodzić kierunki? Znamy te problemy nie od dziś…

I wiemy, jak sobie z nimi radzić!

W ostatnich latach wiele studentek i studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego podejmuje pracę zarobkową po kilku pierwszych semestrach nauki. Przy intensywnym programie nauczania języka hebrajskiego już absolwenci studiów licencjackich posiadają kompetencje poszukiwane przez pracodawców. Zdarza się też, że na studia magisterskie wracają osoby pracujące od kilku lub kilkunastu lat, zarówno znające język doskonale, jak i pragnące dopiero go poznać. Wszystko to powoduje, że znaczna część osób studiujących na drugim stopniu zmuszona jest łączyć naukę z innymi obowiązkami.

Jeśli też mierzycie się z podobnymi wątpliwościami, serdecznie zapraszamy do kontaktu z z-cą Dyrektora Instytutu Judaistyki UJ ds. studenckich dr. Markiem Tuszewickim (marek.tuszewicki@uj.edu.pl). Wyjaśnimy, na czym polegać będą grupy zaawansowane i poczatkujące startujące w roku 2023/2024, jakie warunki należy spełnić, aby zaliczyć rok akademicki, jakie okoliczności umożliwiają ubieganie się o indywidualny plan/program studiów, urlop studencki lub urlop dziekański.

Już wkrótce niniejsza strona zawierać będzie dodatkowe informacje na temat warunków studiowania na stopniu licencjackim i magisterskim. Wasze pytania pomogą nam ją uzupełnić!