grudzień 2021

Wyprawa badawcza studentów Instytutu Judaistyki UJ do Izraela

Data: 15.12.2021 - 02.01.2022

UWAGA, STUDENCI JUDAISTYKI!

Zbieramy grupę 10 osób chętnych na wyjazd studyjny do Izraela organizowany przez Instytut Judaistyki UJ w oparciu o dotację POB Heritage „Mobilność: kursy i wymiana” oraz wsparcie finansowe Pracowni Badań nad Współczesnym Izraelem oraz Relacjami Polsko-Izraelskimi im. T. Herzla i O. Thona, a także Fundacji Alef dla Rozwoju Studiów Żydowskich.

Wyprawa badawcza studentów Instytutu Judaistyki UJ do Izraela

Kiedy? Najpewniej na przełomie maja i czerwca 2022, lecz termin ten może ulec zmianie.

Gdzie? Izrael/Tel Awiw/Jerozolima

Z kim? W towarzystwie dwojga pracowników Instytutu Judaistyki UJ

W jakiej cenie? Instytut Judaistyki pokryje koszty przelotu i w miarę możliwości zakwaterowania. Studenci uczestniczący sami pokrywają pozostałe koszty (w tym wyżywienie, testy na Covid-19 itd.).

MUSIMY WKRÓTCE KUPIĆ IMIENNE BILETY NA SAMOLOT!

Kto może jechać? Każdy student judaistyki posiadający aktualny paszport. Preferowane będą osoby, które są zaszczepione, nie uczestniczyły jeszcze we wspólnych wyjazdach do Izraela organizowanych w Instytucie, wymianach i stypendiach w Izraelu oraz mogące wykazać się wysoką średnią ocen. Liczy się także zaangażowanie w życie Instytutu i działalność Koła Naukowego, a także wysokie oceny z języka hebrajskiego. W przypadku studentów I roku studiów licencjackich bierzemy pod uwagę frekwencję, średnią ocen z kolokwiów z języka hebrajskiego oraz opinię nauczyciela. W przypadku studentów I roku studiów magisterskich bierzemy pod uwagę średnią ocen za ostatni poprzedni rok studiów, nawet jeśli był realizowany poza judaistyką.

Kwalifikacja  na w/w wyjazd odbywać się będzie na podstawie następujących kryteriów:

• Średnia ocen 40%
  • Zaangażowanie w życie Instytutu 20%
  • Lektorat z j. heb. – ocena bdb – 10%, db + 7%, 4 – 5%
  • Ostatnim etapem rekrutacji będzie rozmowa kwalifikacyjna: rozmowa kwalifikacyjna – 30%

Co trzeba zrobić? Wypełnić formularz zgłoszeniowy, podpisać go i przesłać podpisany skan najpóźniej do niedzieli, 2 stycznia 2022 na email: instytut.judaistyki@uj.edu.pl. Następnie należy wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej.

Kiedy odbędzie się rozmowa? UWAGA! ROZMOWA KWALIFIKACYJNA ODBĘDZIE SIĘ NA PLATFORMIE MS TEAMS W TERMINIE PODANYM PÓŹNIEJ.

Informacje o wyjeździe